piątek, 28 stycznia 2011

"Jeszu powiedział: nie przeszkadzajcie mu"

Sprawozdanie Marka 9:38-40
Powiedział Jan: nauczycielu widzieliśmy jak ktoś powołując się na imię twoje wypędzał demony i zabroniliśmy mu, ponieważ nie bywał z nami
Ale Jeszu powiedział: nie przeszkadzajcie mu, gdyż człowiek, który czyni cuda za pomocą imienia mojego nie będzie zdolny zaraz źle o mnie mówić
Gdyż, kto nie jest przeciw nam ten jest z nami.

Chwilę później Pomazaniec mówi, że nawet drobne przysługi uczynione sługom jego nie pozostaną zapomniane.

Każdy, kto by was kiedyś napoił kubkiem wody z uwagi na to, że jesteście *Pomazańcowi - AMEN MÓWIĘ WAM - nie ma takiej możliwości by nie odebrał zapłaty swojej.

Jeszu jednak ostrzega, że kto by wskutek złego postępowania doprowadził do upadku najmniej znaczącą osobę wśród jego naśladowców to poniesie karę. 

Ktokolwiek by doprowadził do upadku najmniejszego z wierzących lepiej dla niego by było uwiązać sobie kamień młyński (**ośli) do szyi i wpaść do morza.Tymi słowami Syn Boga przestrzegał swych uczniów przed jakimkolwiek surowym podejściem do osób wierzących, że Jeszu jest Pomazańcem. Skrytykował ich za ograniczanie prawa do wychwalania Pana w dowolnym miejscy przez dowolne osoby.

Skrytykował ich za uważanie siebie samych za jakiś rodzaj uprzywilejowanej elity, która może mówić innym, co wolno a czego nie wolno robić.

Upraszczając rozumowanie Pana można stwierdzić: Skoro Bóg daje komuś Ducha to nikt z ludzi nie może powstrzymywać działania tego Ducha.
_______________________
* sens - należący do Pomazańca
** słowo to występuje w oryginałach i prawdopodobnie określa rodzaj kamienia - ciągnięty przez osła


krzysztof król - napisz do mnie
Zapraszam na stronę Świadkowie Jehowy poznają prawdę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz