niedziela, 30 stycznia 2011

"Trzciny zgniecionej nie złamie"

Dziś odwiedzili mnie byli świadkowie Jehowy w tym jeden z nich jest tak bardzo zrażony do religii, że nie chce o niej mówić. Człowiek ten był kiedyś pionierem specjalnym a dziś nie chce otwierać nawet Biblii. Nie znam wszystkich szczegółów, które do tego doprowadziły, ale przeżywałem coś podobnego, gdy po raz pierwszy uzmysłowiłem sobie ze Świadkowie Jehowy to zwykła ludzka organizacja religijna, gdy poczułem się oszukany i wykorzystany.

Moja gorliwa służba trwała od wczesnych lat dziecięcych w sumie aż 20 lat. W pierwszym roku po odkryciu, że służę ludziom a nie Bogu ja również straciłem zainteresowanie religią a nawet gorzej na pewien czas straciłem wiarę w Boga. Byłem pewien, że jeśli ta religia jest fałszywa to na pewno nie ma innej prawdziwej i w pewnym sensie miałem rację, bo służbę naszemu Panu nie można nazwać religią, lecz drogą życiowa, sposobem życia. Nie ma prawdziwej religii gdyż każda jest sidłem złego, ale jest za to prawdziwy Bóg ma Syna i wiara w nich jest związana z prawdą objawioną z góry.

Ja z takiego stanu silnego zniechęcenia podniosłem się, ale sporo osób prawdopodobnie nigdy nie odzyska wiary w Boga. To znaczy, że świadkowie Jehowy produkują ateistów. Dają liczne powody do zgorszenia.

Marka 9:43
Ktokolwiek by doprowadził do upadku najmniejszego z wierzących lepiej dla niego by było uwiązać sobie kamień młyński (ośli) do szyi i wpaść do morza.

Do upadku wiary potrafią doprowadzić wszystkie religie. Świadkowie Jehowy nie są tu wyjątkiem . W przeciwieństwie do nich Bóg i jego syn dają wytchnienie i ukojenie

Mateusza 12:20,21
(20) Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. (21) W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą.

Należy w tym miejscy przypomnieć że tym imieniem w którym narody maja pokładać ufność jest Jeszu Pomazaniec.

________________________
krzysztof król - napisz do mnie
Zapraszam na stronę Świadkowie Jehowy poznają prawdę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz