niedziela, 20 listopada 2016

Biblia ostrzega przed farmakologią


Co o farmakologi mówi słownik języka polskiego?

Farmakologia «nauka o lekach, ich dawkowaniu i oddziaływaniu na organizm» - Słownik języka polskiego PWN 

Wikipedia wyjaśnia dokładniej:
Farmakologia (gr. φάρμακον (phármakon) – lekarstwo, lógos - słowo, nauka) – dziedzina medycyny i farmacji; nauka o działaniu leków, czyli mechanizmach ich działania na organizm oraz skutkach tego działania. - Wikipedia 

Polska encyklopedia PWN podaje podobną informację:
Farmakologia - [gr. phármakon ‘lek’, lógos ‘słowo’, ‘nauka’], w szerokim znaczeniu nauka o działaniu na organizm wszystkich substancji chem., w ścisłym, med. zakresie dotyczy mechanizmu działania leków. - Encyklopedia PWN

Świeckie źródła informują nas, że greckie słowo farmakon, od którego pochodzi słowo farmakologia to nic innego jak lek. A więc hura! Bierzmy leki, bo one nas leczą. Tylko czy na pewno? Dlaczego więc słowniki biblijne twierdzą, że słowo to znaczy coś zupełnie innego? Poniżej podaję trzy różne słowa wszystkie ze sobą powiązane i wszystkie pojawiają się w Nowym Testamencie w bardzo negatywnym kontekście. 


Skan ze Słownika Grecko – Polskiego Nowego Testamentu
 • farmakon – zaczarowany napój, napój miłosny, urok, czary, uroki, gusła. 
 • farmakos – truciciel, guślarz, magik. 
 • farmakeia – trucicielstwo, czary, magia.
Według biblijnego słownika farmakon to: zaczarowany napój, urok, czary itp a nie lekarstwo. Ktoś tu nas wyraźnie oszukuje. Warto spytać, czy oszukuje nas encyklopedia czy słownik biblijny? Wygląda na to, że znaczenie słów jest uzależnione, od tego kto pyta i w jakim celu. To jest typowy przykład manipulowania znaczeniem słów w celu oszukania ludzi. Posłaniec Piotr nas przed tym ostrzegał:

„A w zachłanności plastycznymi słowami was przehandlują” 
2 Piotra 2:3

Powyższy skan ze słownika biblijnego omawia trzy słowa. Farmakon to sam lek, czyli ten zaczarowany specyfik. Farmakos to człowiek posługujący się tym zaczarowanym lekiem, a farmakeia to podawanie leków. Polskie wydanie Słownika Stronga informuje nas, że:

farmakeia – używanie lub dawanie komuś mikstur leczniczych lub odurzających, także trucicielstwo i czary. 

Jeśli mamy podsumować różne encyklopedyczno-słownikowe źródła informacji, to wyjdzie nam takie podsumowanie:
 • farmakon – lekarstwo czyli zaczarowany napój, napój miłosny, urok, czary, uroki, gusła. 
 • farmakos – lekarz, czyli truciciel, guślarz, magik. 
 • farmakeia – leczenie, czyli trucicielstwo, czary, magia.
Od razy zaznaczam, że bardzo daleki jestem od oskarżania lekarzy o świadomą działalność w trucicielstwie. Lekarze są tu wmanewrowani, jako ci którzy na najniższym szczeblu służą tym, którzy są prawdziwymi zwodzicielami, którzy oszukują zarówno nas pacjentów, jak też zwodzą i wykorzystują lekarzy. Stworzono system, w którym niewinni krzywdzą niewinnych, wierząc że niosą im pomoc. Rzeczywiście w wielu przypadkach działanie lekarzy jest skuteczne i to tłumaczy, dlaczego ludzie w tym także lekarze ulegają zwiedzeniu. 

Cała perfidia zwiedzenia polega na tym, że duże zło kryje się za małym dobrem. Przy czym o małych sukcesach trąbi się wszem i wobec, a porażki medyczne są ukrywane. W pierwszej linii zwodzenia są ludzie uczciwi, tylko że także zwiedzeni, których zaślepiają studia medyczne, a przepracowanie nie daje możliwości na robienie samodzielnych badań i analiz. Dzień za dniem, pacjent za pacjentem, sukces, klęska, sukces, sukces, klęska, klęska, klęska, kłopoty rodzinne, z kredytem itp. Nikt nie ma czasu tego analizować. Lekarze muszą polegać na tym, że gdzieś nad nimi są ludzie, którzy czuwają nad najlepszymi sposobami i przekazują w dół już sprawdzone metody leczenia. Faktycznie nad nimi są naukowcy, którzy także działają na instrukcjach z góry zgodnie z ich najlepsza wiedza naukową, ale cokolwiek wymyślą nie mają władzy by tym dalej zarządzać, są tylko częścią większej machiny i wierzą, że nad nimi są ludzie którzy chcą dobrze i zależny im na najskuteczniejszych metodach leczenia. Tylko że tak nie jest. 

Jeśli pójdziemy na sam szczyt tej medycznej piramidy okaże się, że tam są biznesmeni rozliczani przez udziałowców z zysków, a nie z wyleczeń. Im system medyczny skuteczniej uzdrowi tym mniej w przyszłym roku osiągnie zysków. Dlatego góra tej piramidy, nie tylko nie jest zainteresowana skutecznym leczeniem, ale przeciwnie jest zainteresowana tym, by jak najwięcej osób chorowało jak najdłużej. Dlatego medycyna potrafi znakomicie podtrzymywać przy życiu, a nie potrafi uzdrawiać z chorób. 

Wróćmy do tematu, czyli niezgodności słownikowej pewnych słów. Dlaczego encyklopedie ukrywają korzenie współczesnej medycyny, to bez trudu możemy się domyśleć. Okazuje się, że w średniowieczu medycyna niczym nie różniła się od znachorów, wiedźm, czy zielarek. Jednak medycyna zorganizowana (przez kogo to sobie zaraz powiemy) wygrała z konkurencją oskarżając ją o... czary, gusła, zabobony i trujące mikstury. Sobie dodali do słowa farmakon słowo logos i tak powstała farmakologia czyli nauka o czarodziejskich lekach, ale z akcentem na nauka o lekach. Także farmacja pochodzi od greckiego słowa farmakon

W Piśmie Świętym ich system został potępiony i są miejsca gdzie ich lekarstwa i system z nimi związany jest zestawiony w jednym szeregu z mordercami, rozpustnikami i kłamcami. Proroctwa biblijne zapowiadają, że ten system oparty o farmakon zwiedzie wszystkie narody na Ziemi. Z tego powodu tłumacze Biblii podają inne znaczenie słów niż świeckie encyklopedie. Przyjrzyjmy się tym miejscom, gdzie pojawia się potępienie farmakologii

Widoczne zaś są uczynki ciała, którymi są nierząd, nieczystość, rozpasanie, bałwochwalstwo, farmakologia, wrogość, kłótnie, zazdrość, drażliwość, podjudzanie, podziały, stronnictwa, zawiści, pijaństwa, hulanki i podobne tym, które omówiłem jak też wyjaśniłem, że to czyniący królestwa Bożego nie odziedziczą. 
Galatów 5:19-21 

A nie odwrócili się od zabójstw swych, ani od farmakologii swojej, ani od rozpusty swojej, ani od kradzieży swych. 
Objawienie 9:21

I światło lampy nie ukaże się w tobie już, i głos pana młodego i panny młodej nie będzie słyszany w tobie już, bo handlarze twoi byli wielmożami ziemi, bo farmakologią twoją zwiedziono wszystkie narody, 
Objawienie 18:23

A tchórzom i niewierzącym, i czyniącym obrzydliwości, i mordercom, i rozpustnikom, i farmakologom, i bałwochwalcom i wszelkim kłamcom: udział ich w jeziorze palącego ognia i siarki; to jest śmierć druga. 
Objawienie 21:8

Na zewnątrz psy i farmakolodzy, i rozpustnicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i każdy kochający i czyniący kłamstwo. 
Objawienie 22:15

Właściwie to Pismo Święte nie ostrzega nas przed medycznymi oszustami tylko radzi, by trzymać się od tego z daleka. Zabrania nam brać udział w tego typu działalności, uprzedzając, że ludzie tym się zajmujący poniosą zasłużona karę. 

My dziś powinniśmy nauczyć się rozróżniać oszustwo od prawdziwego uzdrawiania lub ratowania życia. Nie powinniśmy godzić się na wszystko co nam zaproponują jeśli wcześniej nie sprawdzimy sensowności danej metody leczenia. Mamy dziś, przez internet, dostęp do danych statystycznych i możemy sprawdzić skuteczność proponowanego nam leczenia, a także ocenić ryzyko z nim związane. Niestety czasem trucicielstwo bierze górę nad zdrowotnym działaniem leczenia, czyli lek bardziej szkodzi niż pomaga. Trzeba o tym wiedzieć. 

Jeśli chodzi o ratowanie życia, to niczym nie ryzykujemy oddając się pod opiekę lekarzy, zwłaszcza, że w ratowaniu czyli przedłużaniu życia medycyna zrobiła postępy, zwyczajnie jej się to opłaca. Więcej na ten temat planuję napisać za tydzień, jeśli Bóg pozwoli, a ja dożyję. 
___________________
krzysztof pomazańcowy

Zobacz film:

9 komentarzy:

 1. Oni są bardzo dobrzy w niszczeniu człowieka ale tym samym trzymaniu go przy życiu. Fajny artykuł i niech Bóg ci błogosławi ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To trochę,jak diabeł,nie zabije,tylko uwielbia torturować,żywi się cierpieniem człowieka i czerpie z tego energię.

   Usuń
 2. To prawda tez telewizja psuje ludziom mozgi poprzez tabletki na wszystko.I dzisiejsza szczepionka w szybkim czasie tworzona .

  OdpowiedzUsuń
 3. W swoim logotypie mają węża bandziory.
  Słuszna i sprawiedliwa ich czeka kara za swą zbrodniczą działalność.

  OdpowiedzUsuń
 4. W swoim logotypie mają węża bandziory.
  Słuszna i sprawiedliwa ich czeka kara za te zbrodnicze działania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo rozjaśniający artykuł. Niestety wiele leków to trucizny, jak Metformina-lek na cukrzycę, o którym było głośno rok temu w grudniu, bo przyznali w TV, że powoduje raka. A lekarze nadal go przepisują, jak gdyby nic... A już teraz szczepionki to istne specjalne uszkadzanie ludzi. Wierzmy Bogu, idźmy za JEGO instrukcją, co mamy jeść i bądźmy zdrowi! "wszelka roślinność i owoce mające nasienie będą wam za pokarm" oraz "zwierząt nieczystych-wierzą, królika, rekina, nietoperza, nie dotykajcie, to nie będzie wasz pokarm" Porównajcie w Biblii, o zwierzętach nieczystych, których mamy nie zjadać jest cały rozdział.

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Tłumaczenie tych słów na polskie "farmakologia" to nadużycie interpretacyjne, a konkretnie anachronizm, gdyż farmakologia to usystematyzowana dziedzina wiedzy, która w starożytności nie istniała.
  2. Biblia nie zakazuje podawania leków.
  3. Zachłanne koncerny farmaceutyczne to inna para kaloszy - własnych uprzedzeń do nich (choćby i słusznych) nie wolno wrzucać do Biblii, próbując ją dopasować do własnych poglądów.
  4. To, że słowo X pochodzi o słowa Y nie oznacza, że słowo X ma to samo znaczenie co słowo Y ani że słowo X zachowało nawet częściowo znaczenie słowa Y.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za te informacje. Przypadkowo dowiedziałem się o znaczeniu słowa 'farmacja' w jednym z wykładów.

  OdpowiedzUsuń