poniedziałek, 28 listopada 2016

Medyczne przekręty, czyli czarująca farmacja cz. 2Medycyna to jest to samo co farmakeia. Odkryłem ten fakt sprawdzając tłumaczenie tego słowa z łaciny na grekę i wynik był dokładnie taki sam.

Farmaka to po polsku lek choć warto pamiętać, że także trucizna i narkotyk.


Biblia ostrzega nas przed farmacją, a więc przed ludźmi takimi, jak lekarze polecającymi leki jako sposób na wszystkie choroby. 
Słowo medycyna pochodzi z łaciny i znaczy dokładnie to samo co farmaka, jedynak współcześnie zrobiono podział na rożne specjalności i także rozdzielono sobie nazwy. Jednak za jedynym i drugim stoją ci sami ludzie robiący biznes na ludzkiej krzywdzie. 


Medicinae znaczy dokładnie to samo co farmaka, czyli narkotyki i leki.
Postanowiłem więc sprawdzić czy w Nowym Testamencie pojawia się słowo lek lub lekarstwo, a jeśli tak to jakiego słowa jest tłumaczeniem. Znalazłem tłumaczenie księgi Objawienia 22:2

Biblia Paulistów:
Na środku placu miasta, pomiędzy brzegami rzeki rośnie drzewo życia rodzące owoce dwanaście razy. Wydaje ono owoc co miesiąc, a jego liście służą narodom jako lekarstwo.

Biblia Tysiąclecia wyd. V
Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu brzegach, drzewo życia, rodzące dwanaście owoców - wydające swój owoc każdego miesiąca - a liście drzewa [służą] do leczenia narodów. 


Skoro pojawia się tam słowo lekarstwo to powinno być tłumaczeniem farmaka, a tymczasem jest tłumaczeniem słowa terapeias, z którego pochodzi polskie słowo terapia.


Terapeia to dosłownie usługa uzdrawiająca lub wzmacniająca, dlatego polska służba zdrowia jest bardzo bliska znaczeniowo. Leczenie jednak wywodzi się od słowa lek (farmaka) i z biblijnym uzdrawianiem nie ma nic wspólnego. Nawet nie przypomina słowa terapeia. Tłumacze zacierają różnicę, czym pomagają Wielkiej Nierządnicy w zwiedzeniu narodów za pomocą medycyny (farmacji). To słowo pojawia się także w:

Lecz tłumy dowiedziawszy się towarzyszyły Mu. A przyjmując ich, mówił im o królestwie Bożym, a potrzebujących terapeias uzdrawiał (iato). 
Łukasza 9:11
I powiedział Pan:
Kto zatem jest wiernym zarządcą, tym rozsądnym, którego ustanowił Pan nad terapeias jego, by rozdzielać na czas porcje. 
Łukasza 12:42 
Jeśli do tych wersetów wprowadzimy słowo terapia to wyjdzie nam:

Lecz tłumy dowiedziawszy się towarzyszyły Mu. A przyjmując ich, mówił im o królestwie Bożym, a potrzebujących terapii uzdrawiał (iato). 
Łukasza 9:11


I powiedział Pan:
Kto zatem jest wiernym zarządcą, tym rozsądnym, którego ustanowił Pan nad terapeutami jego, by rozdzielać na czas porcje. 
Łukasza 12:42 

Księga Objawienia wyglądałaby tak:
Na środku placu jej i tej rzeki stąd i stamtąd drzewo życia czyniące owoców dwanaście, po miesiącu każdym oddające owoc jego, i liście drzewa do terapii narodów. 
Objawienie 22:2 

W Nowym Testamencie są trzy różne słowa odnoszące się do działań w jakiś posób uzdrawiających. Dwa pierwsze są w opisach działalności Chrystusa, a trzecie jest zarezerwowane dla zwodzicieli i oszustów:

ἰάομαι - iaomai - uzdrowienie

θεραπεία - terapeia - terapia, także w sensie uzdrawiania

φαρμακεία - farmakeia - leczenie, bo od farmaka (lek), ale farmaka znaczy też trucicielstwo i magię. 

Chrystus uzdrawiał lub poddawał terapii co także oznacza uzdrowienie, a oszuści stosowali farmakeia czyli leki, trucizny i narkotyki. Ich metody to bardziej sztuczki niż faktyczne uzdrawianie. Do największych oszustw zaliczyć trzeba szczepionki, które bardziej szkodzą niż pomagają. Pan nasz Jeszu podał biblijną zasadę:

A gdy to usłyszał, rzekł: Nie potrzebują silni uzdrowiciela, lecz ci, co się źle mają. 
Mateusza 9:12 

Tymczasem szczepionki robią cud, czyli leczą chorobę, której nie posiadasz. Oczywiście jest to uzasadnione zgodnie z panującą obecnie modą, twierdzeniami naukowymi, ale faktycznie jest to kolejne kłamstwo. Zdobycie odporności bez żadnych innych konsekwencji jest współczesnym amuletem, który ma chronić przed chorobą. Ludzie którzy wierzą w moc szczepionek, są tak samo naiwni jak ci co w średniowieczu wierzyli w moc amuletów. Oczywiście zawsze jest ktoś kto im tą „ochronę” zapewni w zamian za odpowiednią opłatę. Ludzie chętnie z tego korzystają, zwłaszcza że nie płacą ze swojej kieszeni tylko rząd płaci ze wspólnej kasy. Tylko, że to co miało zabezpieczać staje się coraz częściej przyczyną nieszczęść. W sensie alegorycznym, dzieci zaczęły się dławić tymi szczepionkowymi amuletami czasem nawet ze skutkiem śmiertelnym. 

Był czas amuletów, odpustów, a obecnie jest czas szczepionek. 
Wszystko jest tylko biznesem robionym na łatwowiernych ludziach. 

Poniżej podaję link do dokumentu na temat dziewczynki, która straciła wzrok po szczepionce, a to tylko jeden z tysięcy przykładów. Mamy obecnie epidemię autyzmu spowodowaną szczepionkami. Kto nas ochroni przed szczepionkami? Nie pozostaje nic innego jak zdrowy rozsądek. 
W drugiej części spotkania (na żywo), na temat medycznych przekrętów poprosiłem słuchaczy o podzielenie się swoim doświadczeniem. Zachęcam do wysłuchania filmu.

Dobrym podsumowaniem spraw dotyczących zdrowia jest werset biblijny:

...We wszystkich czynach swych bądź uważny, a żadna choroba nie zbliży się do ciebie.
Syracha 31:22 BT
___________________
krzysztof pomazańcowy

3 komentarze:

 1. Szczepionki są bardzo niebezpieczne, i nawet Biblia ostrzega przed farmokologom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio byłam szczepiona n
  A CZARNĄ ospę chyba w 1962 lub 63 roku.Od 1995r.jlak jeszcze pracowałam zakłady pracy rozprowadzały szczepionki p/grypie.Wprawdzie nie byłam świadoma wtedy ich szkodliwości,ale nigdy nie przyjęłam,ponieważ nie czułam takiej potrzeby.Teraz też tego nie zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Elena Musk ma ponoć szczepionkę z nanochipem.

  OdpowiedzUsuń