sobota, 25 grudnia 2010

"Aby widzieli wasze dobre uczynki"


Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, 
aby widzieli wasze dobre uczynki 
i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie. 
 Mateusza 5:16  BT

Przeczytałem do końca książkę „Organizacja – Dzieje działalności i przemian” autorstwa Henryka Adamczyka. Początek był trudny, ale w miarę czytania robiło się coraz ciekawiej aż w końcu poczułem żal, że to już koniec. Najciekawsze okazały się doświadczenia z różnych zborów. Same w sobie stanowiły silną lekcję i zachętę do wyciągnięcia wniosków.

Gdyby pan Adamczyk zdecydował się zebrać więcej takich doświadczeń i bez dodatkowych komentarzy wydać je, jako zbiór prawdziwych opowiadań o życiu świadków Jehowy, to mam wrażenie, że byłaby to książka o znacznie większej sile oddziaływania. Po taką książkę mógłby sięgnąć każdy świadek Jehowy, bo faktycznie po ich przeczytaniu zapragnąłby stać się lepszym człowiekiem.

Świadkowie Jehowy nie są złymi ludźmi przeciwnie większość z nich to osoby pragnące szczerze wielbić Boga jednak Organizacja tak im podkręca śrubę, że często zapominają, iż świadectwo wydaje się także swoim osobistym życiem.

Mateusza 5:16 Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

Znam takich świadków, którzy gdyby zechcieli mi głosić swoją wizję królestwa to mógłbym śmiało im powiedzieć:

Nie słyszę, co mi głosisz gdyż to o robisz zagłusza, to co mówisz.

krzysztof król - napisz do mnie
Zapraszam na stronę dla Świadkowie Jehowy poznają prawdę.

Fragment pdf
25 zł plus 8 zł koszt przesyłki 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz