środa, 29 grudnia 2010

"Przyjęli słowo z największą gotowością umysłu"

Wychodząc z Polo Marketu zauważałem busa z nazwą strony internetowej JezusZbawia.pl Ponieważ nie znalazłem takiej strony w Internecie, więc nie jestem pewien czy dobrze zapamiętałem nazwę. Pomyślałem, że taki napis na samochodzie to zaproszenie do rozmowy. Podszedłem do młodego kierowcy i po przywitaniu z uśmiechem na twarzy podzieliłem się z nim informacją o prawdziwym imieniu naszego Pana.

Był miły i chętny do rozmowy, choć niestety zareagował dokładnie tak samo jak większość osób w Internecie. Twierdził, że to bez znaczenia, jakie imię mówimy liczy się nasze przeświadczenie, że mówimy do odpowiedniej osoby. Było zimno a jego współpasażer wrócił z zakupami a dokładnie z jednym zakupionym towarem i wykazywał zniecierpliwienie, więc po 5 minutach rozstaliśmy się. Zaprosiłem go na blog. Mam nadzieje, że skorzystał z zaproszenia.

Ta rozmowa skłoniła mnie do zastanowienia, co sprawia ze ludzie są zamknięci na nowe informacje o sprawach dotyczących naszej wiary i zbawienia? Przychodzi mi na myśl tylko jedna odpowiedź. Oni mają swoich pasterzy i tylko od nich są gotowi przyjąć informacje o Bogu i jego Synu. 

Jeśli mój wniosek jest słuszny to znaczy, że nie są naśladowcami naszego Zbawcy Jeszu (ani nawet Jezusa) tylko ludzkich przewodników. Gdyby było inaczej to ich reakcja byłaby podobna do Berejczyków, którzy po usłyszeniu nowinek sprawdzali w Pismach czy to jest prawda.

To są dwie całkowicie odmienne postawy:
1. Natychmiast negować i bronić swoich starych przekonań
2. Sprawdzać w Pismach czy to prawda

Dzieje Apostolskie 17:11 Ci zaś byli szlachetniej usposobieni niż tamci w tesalonice, bo przyjęli słowo z największą gotowością umysłu, każdego dnia starannie badając Pisma, czy tak się rzeczy mają.

krzysztof król - napisz do mnie
Zapraszam na stronę Świadkowie Jehowy poznają prawdę.

1 komentarz:

  1. Dla mnie osobiście Elohim.
    Według internetowych źródeł żydowskich Mesjasz żyje, choć zdania Jeszu czy nie Jeszu są podzielone. Nad miastami Izraela latał samolot z doczepioną wielką wstęga z napisem "Mesjasz żyje" - choć INCOGNITO.

    OdpowiedzUsuń