poniedziałek, 6 grudnia 2010

Przestańcie osądzać, żebyście nie byli osądzeni

Mój przyjaciel, który nadal jest świadkiem Jehowy odwiedził mnie dziś przyjeżdżając rowerem w kilku stopniowym mrozie. Byłem w szoku. Wiedziałem, że planuje mnie odwiedzić, ale nie miałem pojęcia, w jaki sposób. Ten niezwykły człowiek już od dłuższego czasu nie ma wątpliwości, że świadkowie Jehowy nie są prawdziwą religia, ale z uwagi na przyjaciół postanowił jak najdłużej nie odchodzić z tej organizacji.

Niestety, gdy nadzorca obwodu zorientował się, jakie ma on poglądy został postawiony przed komitetem sądowniczym świadków Jehowy. Trzeba przy tym wspomnieć, że Krzyś (mamy tak samo na imię) nie głosił otwarcie swoich poglądów tylko zadawał pytania i prosił o wyjaśnienie wątpliwości. Ponieważ nikt nawet nadzorca obwodu nie potrafił mu odpowiedzieć na te pytania, więc był pewien, że nic mu nie grozi. Tymczasem obwodowy wyjeżdżając po obsłudze zostawił starszym byczyńskiego zboru polecenie wykluczyć Krzysia.

Zaczęto, więc na siłę szukać świadków, którzy by potwierdzili jego odmienne poglądy. Oczywiście znaleziono takie osoby, ale Ne same po wykluczeniu uznały to za niesprawiedliwe.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na taki szczegół ze wykluczenie powinno dotyczyć osoby, o której wiadomo, że szerzy szkodliwe poglądy tymczasem w tym przypadku zrobiono śledztwo szukając na siłę świadków, którzy mogliby cokolwiek potwierdzić i to już samo w sobie świadczy o tym, że nie mogło być mowy o szkodliwym głoszeniu odstępczych poglądów gdyż wtedy wszyscy bez wyjątku w zborze wiedzieliby o Krzysia poglądach i nie trzeba by prowadzić śledztwa, które może kojarzyć się z procedurami inkwizycji. Podobieństwo polega na tym, że wystarczy rzucić oskarżenie i na siłę naciągnąć oskarżenie.  

Przypomina mi się w takich sytuacjach powiedzenie zbrodniarzy komunistycznego ustroju, którzy twierdzili ze nie ma niewinnych ludzi są tylko źle przesłuchiwani.

Mateusza 7: (1) "Przestańcie osądzać, żebyście nie byli osądzeni; (2) bo jakim sądem osądzacie, takim będziecie osądzeni, i jaką miarą odmierzacie, taką wam odmierzą.

 krzysztof król - napisz do mnie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz