niedziela, 27 lutego 2011

Znak jonaszowy

Mateusza 12: (39) Lecz On im odpowiedział: Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. (40) Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. 

Zmartwychwstanie w ciele było potrzebne dla ludzi jako znak jonaszowy by jednym wzmocnić wiarę a innym nie dać powodu do wykrętów że niby skąd mieli wiedzieć że to Syn Boga i Pomazaniec.. 

Takie podniesienie z martwych nie było pierwszym i jedynym gdyż Piotr nas zapewnia że Jeszu został ożywiony w duchu a nie w ciele 

1 Piotra 3:(18) Bo nawet Chrystus raz na zawsze umarł za grzechy, prawy za nieprawych, aby was przywieść do Boga: uśmiercony został w ciele, aleożywiony w duchu 

Jeszu odnosi trzy dniowy pobyt w grobie do ciała ludzkiego gdyż mówi: Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. 

Określenie Syn Człowieczy a także w łonie ziemi wskazuje, że chodzi o ciało fizyczne. W żaden sposób znak jonaszowy nie wiąże się z ciałem duchowym w którym obecnie żyje Jeszu.

Znak jonaszowy nie wymagał by Syn Boga dosłownie był martwy przez cały ten okres. Dla ludzi był Jonasz martwy ale my wiemy że nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. 

Również zapowiedź o 3 dniach i nocach nie można traktować dosłownie w tym samym sensie jak dziś te słowa rozumiemy. Wie o tym każdy kto policzył czas od śmierci Pomazańca (w piątek po południu) do powstania ciała (w niedzielę rano). 
__________________
Jeśli szukasz społeczności która głosi, że Jeszu jest Panem lub masz jakieś pytania to napisz do mnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz