sobota, 30 kwietnia 2011

"Zmieszają się z potomstwem ludzkim"

Jak już pisałem w temacie Zbuntowani Synowie Boga nieposłuszni aniołowie po potopie podjęli próbę ponownego przejęcia władzy nad wszystkimi ludźmi. Tak samo jak przed zalaniem ziemi wodą postanowili spłodzić swoich synów by oni rządzili na ziemi. Bóg jednak poczynił pewne zmiany, które sprawiły, że ich ziemscy synowie żyli znacznie krócej niż poprzednio.

Bóg nie pozwolił do zjednoczenia wszystkich ludzi pod panowaniem jednego władcy, lecz mieszając im języki przyczynił się do powstania narodów, klanów czy w końcu państw. Rywalizacja miała być tym, co zapewniało ludziom wolność. Gdy na jednym obszarze władca był złym tyranem to jego mieszkańcy mogli przenieść się w inne miejsce. To sprawiło, że władcy musieli być dla swoich poddanych łagodni.

Bóg też sprawił, że ludzie nauczyli się walczyć i poczuli pragnienie by bronić swojej niezależności. Pozwolił po potopie jeść mięso zwierząt, co wzmocniło ludzką agresję. Ludzie rywalizowali o terytorium i jedzenie. Stali się wojownikami z ambicjami. Szukali sławy na polowaniu i w wojnie. Dzięki temu, kiedy pojawili się synowie zbuntowanych aniołów ludzie wypowiedzieli im wojnę. Biblia zapewnia nas ze Bóg o to zadbał.

5 Mój. 2: (21) Byli oni ludem wielkim i licznym, i rosłym jak Anakici; a JHWH ich unicestwił sprzed ich oblicza, żeby ci mogli ich wywłaszczyć i zamieszkać na ich miejscu; (22) tak jak uczynił synom Ezawa mieszkającym w Seirze, gdy sprzed ich oblicza unicestwił Chorytów, aby mogli ich wywłaszczyć i mieszkać na ich miejscu aż po dziś dzień. (23) Awwijczyków zaś mieszkających w osadach aż do Gazy unicestwili Kaftoryci, którzy przybyli z Kaftoru, żeby zamieszkać na ich miejscu).

Jozuego 14: (12) Daj mi więc ten górzysty region, który JHWH obiecał w owym dniu, bo sam słyszałeś w owym dniu, że są tam Anakici i wielkie miasta warowne. Zapewne JHWH będzie ze mną i wywłaszczę ich, tak jak JHWH obiecał". (13) Wówczas Jozue go pobłogosławił i dał Hebron jako dziedzictwo Kalebowi, synowi Jefunnego. (14) Dlatego Hebron przypadł Kalebowi, synowi Jefunnego, Kenizzyty, jako dziedzictwo po dziś dzień - ponieważ całkowicie podążał za JHWH, Bogiem Izraela. (15) Hebron nosił przedtem nazwę Kiriat-Arba (ów Arba był potężnym mężem wśród Anakitów). I ziemia ta nie była niepokojona wojną.

Poznaj sposoby walki z demonami:

1. Rozproszenie na narody
2. Różne języki
3. Rywalizacja
4. Jedzenie mięsa
5. Polowanie
6. Samoobrona
7. Wolna wola


Wszytko, co utrudnia demonom przejęcie władzy na ziemi jest nam dziś w mediach przedstawiane, jako zło. Siłą jest nam narzucany nowy model społeczny, kulturalny i światopoglądowy. 


Działania demonów przeciw Bogu i ludziom:
1. Zjednoczenie narodów
2. Zjednoczenie kultury i wiary
3. Regulacja i centralne planowanie
4. Wegetarianizm
5. Zakaz polowania
6. Zakaz posiadania broni
7. Prawne nakazy i zakazy


Wszystkie dzisiejsze poczynania demonów służą temu by ludzie:
- Nie mieli prawa się bronić
- Nie wierzyli w Boga
- Byli pozbawieni własnego zdania
- Dobrowolnie stali się niewolnikami
- Zmuszali innych do poddania się (demokracja)


Kiedy demony przejmą całkowitą kontrolę nad ziemią będą mogły się ujawnić światu otwarcie. Możemy się na razie domyślać, że pewnie przedstawią się, jako przybysze z kosmosu i stopniowo narzucą swoją wolę i tak już przywykłym do posłuszeństwa ludziom.

W księdze Daniela jest werset, który wygląda jakby wyrwany z kontekstu. Przy dokładnym tłumaczeniu nie bardzo pasuje do reszty tekstu. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zapowiedź wydarzeń, które zakończą czasy demonicznych rządów i rozpoczną panowanie Królestwa Boga. Czytamy tam „zmieszają się z potomstwem ludzkim; nie będą się jednak trzymać razem”.

Daniela 2: (43) To zaś, że widziałeś żelazo zmieszane z wilgotną gliną - zmieszają się z potomstwem ludzkim; nie będą się jednak trzymać razem, jedno z drugim, tak jak żelazo nie miesza się z uformowaną gliną(44) "A za dni tych królów Bóg nieba ustanowi królestwo, które nigdy nie zostanie obrócone wniwecz. I to królestwo nie przejdzie na żaden inny lud. Zmiażdży ono wszystkie owe królestwa i położy im kres, lecz samo będzie trwać po czasy niezmierzone; (45) widziałeś bowiem, że bez udziału rąk został od góry odcięty kamień i że zmiażdżył żelazo, miedź, uformowaną glinę, srebro i złoto. Wielki Bóg oznajmił królowi, co ma nastąpić potem. I sen jest niezawodny, a jego wyjaśnienie wiarogodne".

Zanim „zmieszają się z potomstwem ludzkim” najpierw muszą zniszczyć chrześcijaństwo, ale o tym napisze następnym razem.
_________________
krzysztof król napisz do mnie
Polecam stronę o błędnych poglądach świadków Jehowy

1 komentarz:

  1. Dlaczego muszą zniszczyć chrześcijaństwo żeby zmieszać się z potomstwem ludzkim? Według mnie to już dawno się zmieszali z ludźmi. Jest ich na ziemi miliony a do tego kiedy się doliczy ich potomstwo te hybrydy to pewnie bedzie ich więcej niż prawdziwych ludzi

    OdpowiedzUsuń