sobota, 26 marca 2011

Nowe światło dotarło do Ge(h)enny

Ponad rok nasz brat Krzysztof niski przekonywał mnie, że w Geennie za murami Jeruzalem nie spalano ludzkich zwłok jak twierdzili świadkowie Jehowy. W końcu przekonał mnie, co zaowocowało napisaniem wspólnego artykułu pt. Strumień wody wylany na Gehennę.

Niedawno odwiedził mnie Krzysztof i przyniósł nową Strażnicę (1 kwiecień 2011) i poprosił bym się uważnie przyjrzał tematowi Czy Gehenna to miejsce wiecznych mąk?

Szukałem szczegółów w treści tymczasem zmiana dotyczyła ilustracji. Towarzystwo Strażnica posługiwało się kiedyś pewną ilustracja, na której można było oprócz śmieci dostrzec także kości ludzkie w tym także czaszkę. 

Tym razem wykorzystali tą samą ilustrację tylko, że usunęli z niej ludzkie szczątki.
Wygląda, więc na to, że po woli w sposób trudny do wychwycenia wycofują się ze swojego poprzedniego stanowiska. Jest to o tyle ciekawe, że sporo osób zaczęło w to wierzyć nawet niebędących świadkami. Zmasowana propaganda po wielu latach wmawiania dała skutek.

Wikipedia podawała (bez podania źródeł):
Znajdowała się za bramą miasta zwaną Hersit, była pierwotnie wysypiskiem śmieci, miejscem kremacji zwłok przestępców oraz tych, którym odmówiono z różnych względów normalnego pogrzebu.Tłumaczenie świadków Jehowy mówiące o wrzucaniu ciał przestępców jest nielogiczne i niezgodne ze zwyczajami Izraelitów. Historyk żydowski Józef Flawiusz, który żył w tamtych czasach napisał o pewnej bandzie mordującej kapłanów: „W swej bezbożności tak dalece przebrali miarę, że nawet wyrzucali ciała nieuczczone pogrzebem, choć Żydzi tak bardzo dbali o chowanie zmarłych, że nawet zwłoki ukrzyżowanych z wyroku sądu zdejmowano przed zachodem słońca i grzebano.” Z jego relacji wynika, że odmówienie pogrzebu nie było w zwyczaju Żydów nawet w stosunku do najgorszych zbrodniarzy. 


Należy się cieszyć, że światło jest coraz jaśniejsze szkoda tylko, że miliony świadków może z niego korzystać tylko za pozwoleniem Towarzystwa Strażnica. A co jeśli 10 chrystusów nie wyrazi na to zgody?
________________
Jeśli szukasz społeczności która głosi, że Jeszu jest Panem lub masz jakieś pytania to napisz do mnie.
 krzysztof król

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz