niedziela, 9 listopada 2014

Śmierć trójcy - "Wiedząc to będziecie błogosławieni"

Jeśli dogmat trójcy twierdzi, że Ojciec, Syn i Duch Święty są sobie równi to za chwilę obalę to twierdzenie całkowicie i bezpowrotnie. Stosując terminologię sportową za chwilę będziesz świadkiem nokautu kończącego walkę (spór). Będzie to nokaut śmiertelny. Zacytuję słowa Chrystusa, po których jednoznacznie trójca upadnie. Jeśli będziesz chciał dalej udowadniać istnienie trójcy to będziesz musiał oskarżyć Syna Bożego o kłamstwo, ale wiedz, że ja tego nie zaakceptuję. Dzisiejszy temat będzie krótki, bo gdy następuje nokaut to kończy się walka. Będziesz miał za to więcej czasu do przemyślenia.

Jak wiemy Syn Boży przed powrotem do nieba obiecał, że przyśle Ducha Świętego, jako pomocnika (pocieszyciela, obrońcę, wspomożyciela) dla swoich naśladowców.

Jana 14:26
A wspomożyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, on was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. 

Jana 15:26 
Gdy jednak przyjdzie wspomożyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, on będzie świadczył o Mnie. 

Jana 16:7 
Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, wspomożyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę go do was.

Trzykrotnie mamy wzmiankę o tym, że Duch Święty zostanie posłany, to teraz poznaj wypowiedź, która nokautuje trójcę ujawniając jej kłamstwo:

Jana 13:16
Amen, amen, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał.

To są słowa, które kończą spór na temat trójcy gdyż jest nie możliwe by posłaniec był równy temu, który ma moc go posłać tak samo jak niewolnik nie jest równy swemu Panu. Posłaniec usługuje temu, który go posłał. Chrystus użył tych dwóch przykładów, jako oczywistą prawdę i jeśli ktoś temu przeczy to znaczy, że oskarża Syna Bożego o kłamstwo. Czciciele trójcy nie mają jednak innego wyboru, jeśli nie chcą nawrócić się do prawdziwego Boga to będą chorowali na wszczynanie sporów mimo oczywistych faktów. Będą dzielić włos na cztery i szukać dziury w całym. Tymczasem Pan nasz Jeszu po wypowiedzeniu tej oczywistej i zgodnej z logiką prawdy dodał:

Jana 13:17
Wiedząc to będziecie błogosławieni, gdy według tego będziecie postępować. 

Czciciele trójcy nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć tego, że posłaniec jest mniejszy od tego, który go posłał. Nie mogą, więc liczyć na błogosławieństwo. Zasada posyłającego i posłańca nie dotyczy tylko Ducha Świętego, ale także Syna, który dodał:

Jana 13:20
Amen, amen, powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.

Syn w stosunku do Ojca jest poddany tak samo jak Duch Święty w stosunku do Syna jest jego poddanym. Taką prawdę głosił Chrystus będąc na ziemi.
___________________
krzysztof pomazańcowy

Ps. Zanim tutaj pojawi się nowy wpis to kilka innych pojawi się na blogu: Słowo na dziś