niedziela, 2 października 2016

Pokłon Bestii - Proroctwa na dziś cz.2


Zanim przejdziemy do omówienia proroctw na jutro. Musimy dopowiedzieć ciekawy szczegół do proroctw na dziś, czyli tych proroctw które spełniają się na naszych oczach. Pisałem o nich tydzień temu. Analizując 13 rozdział księgi Objawienia zauważyłem, że proroctwo zapisane w 4 wersecie, zostało tak opisane, że samo wyjawia nam sposób swego spełnienia. Oczywiście żeby to dostrzec trzeba sięgnąć do tłumaczenia najbardziej dosłownego gdyż tłumacze nierozumiejący tego co tłumaczą mają skłonność parafrazować tak by tekst był poprawny stylistycznie, co często prowadzi do zgubienia sensu. 

Przekład dosłowny tego proroctwa wygląda tak:

I pokłonili się smokowi, bo dał władzę zwierzęciu (Bestii), a pokłonili się zwierzęciu mówiąc: Kto podobny zwierzęciu i kto może zacząć walkę z nim?
Objawienie 13:4

Mamy tu dwie bardzo głębokie myśli. 
1. Pokłon smokowi

Pokłon mieszkańców Ziemi niewidzialnemu szantanowi (smokowi) jest pośrednia. Polega to na tym, że kto oddaje cześć Państwu Żydowskiemu (Zwierzęciu, Bestii) ten oddaje cześć szatanowi, którego Państwo Żydowskie reprezentuje gdyż od niego ma swoją moc. 

Pan nasz Jeszu będąc człowiekiem odmówił przyjęcia władzy od szatana (smoka), ale syjoniści żydowscy tą władzę przyjęli i stali się widzialnym przedstawicielem smoka na Ziemi. Kto oddaje cześć (pokłon) Antyizraelowi ten oddaje cześć szatanowi. 

2. Pokłon Bestii.

Pokłon Bestii nie jest dosłownym padnięciem na kolana. Oddawanie czci (pokłonu) odbywa się zgodnie z tym co pisze księga Objawienia:


...a pokłonili się zwierzęciu mówiąc: Kto podobny zwierzęciu i kto może zacząć walkę z nim?
Objawienie 13:4

Oddanie pokłonu Bestii polega na podziwianiu Państwa Żydowskiego jako wspaniałego i silnego, czyli polega na uznaniu jego władzy. 

Kiedy uzmysłowiłem sobie ten szczegół od razu dostrzegłem wokół siebie mnóstwo ludzi oddających pokłon Bestii. Ile to razy byłem oskarżany o antysemityzm za sam fakt powiązania Bestii z państwem położonym dziś w Palestynie, z państwem które nazywam AntyIzraelem gdyż nazwę Izrael nosi bez akceptacji od Boga (Łukasza 1:32; Ezechiela 21:27; Daniela 2:44). Ciekawe jest to, że nawet tak zwani ortodoksyjni żydzi uznają, że obecne Państwo Żydowskie nie ma akceptacji Boga i nazywają fałszywy Izrael dziełem szatana. 

Tym bardziej zaskakujące jest, jak dużo chrześcijan judaizuje się, okazując niemal miłość do AntyIzraela, Bestii czasów końca. Dali się zwieść, że Izrael, który ma być cały zbawiony to ten AntyIzrael. Tymczasem genetyczni potomkowie hebrajczyków zostali odcięci od krzewu jakim jest Izrael, a w ich miejsce wszczepiono ludzi z narodów (Rzymian 11:17). Ci ludzie z narodów są tym całym Izraelem, który zostanie zbawiony. 

Żyjemy w czasach, gdy coraz więcej ludzi będzie oddawało cześć AntyIzraelowi podziwiając go i trzymając kciuki za jego pomyślność (Objawienie 13:3b). On sam będzie rósł w pychę i nie tylko zacznie bluźnić Bogu (Objawienie 13:5,6), ale też zacznie mordować wzywających imienia Jeszu (Objawienie 13:7; Mateusza 24:9; Marka 13:13). 

Czy dasz odpór Bestii, czy może złożysz jej pokłon? Już dziś zdecyduj po czyjej stronie jesteś. Czy popierasz Chrystusa, który otrzymał władzę od Boga, czy może wolisz AntyIzrael, który otrzymał władzę od szatana? Po krótkim okresie wielkich sukcesów Bestia zostanie zniszczona, a razem z nią jej zwolennicy. 

I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta.
Objawienie 19:19-21

Ci będą walczyć z Barankiem, a Baranek ich zwycięży, bo Panem jest panów i Królem królów - a także ci, co z Nim są: powołani, wybrani i wierni.
Objawienie 17:14
___________________
krzysztof pomazańcowy

3 komentarze:

 1. Cytat: „Tymczasem genetyczni potomkowie Hebrajczyków zostali odcięci od krzewu jakim jest Izrael, a w ich miejsce wszczepiono ludzi z narodów (Rzymian 11:17). Ci ludzie z narodów są tym CAŁYM (?) Izraelem, który zostanie zbawiony“ – niezupelnie.

  W Rzymian 11 rozdzialu stoi (1) … Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej (znaczy WCALE, ANI TROCHE) (2) Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył (5) Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski. (23) Ale i ONI, jeżeli nie będą trwali w niewierze, ZOSTANĄ WSZCZEPIENI, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. (24) Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej ZOSTANĄ WSZCZEPIENI w swoje drzewo oliwne CI, którzy Z NATURY do niego należą.

  Uczniowie Jezusa byli genetycznymi potomkami Hebrajczykow, ktorych znajdujemy rowniez wsrod pierwszych chrzescijan. Jezus zachecal uczni zgodnie z Mat 10:5-6 „ … Na drogę pogan nie wkraczajcie … Ale raczej idźcie do owiec, które zginęły Z DOMU IZRAELA“.

  Izrael, który zostanie zbawiony sklada sie zatem zarowno z ludzi z narodow jak i z genetycznych potomkow Hebrajczykow. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paweł pisząc że cały IZRAEL będzie zbawiony miał na myśli zarówno hebrajczyków jak i pogan. Warunek by być tym całym IZRAELEM to była wiara w Chrystusa o imieniu Jeszu (Zbawicie). Nie wierni Izraelici w żaden sposób nie zdołają uniknąć kary. Obojętnie czy będą siebie nazywać Żydem, Judejczykiem czy Izraelitą i tak pójdą na zagładę wieczną jeśli odrzucają Syna Bożego. Izraelem jest ten kto wierzy w Jeszu Pomazańca Bożego a nie ten kto się urodził z matki Izraelitki.

   Jeśli więc ktoś nie uznaje Pana naszego Jeszu za Zbawiciela to nie jest Izraelem, bo został odcięty i dopóki nie uwierzy nie zostanie przyłączony. Dzisiejszy Izrael ten w Palestynie jest fałszywym ponieważ jako całość nie uznaje Chrystusa. Prawdziwy IZRAEL to ci co wierzą w Chrystusa i oni zostaną zbawieni obojętnie jakiej są narodowości.

   Zupełnie inną sprawą jest to, że dzisiejsze państwo żydowskie, które każe się nazywać Izraelem składa się głównie z prozelitów czyli pogan, którzy przeszli na judaizm. W dodatku są bardzo wrogo nastawieni na żydów sefardyjskich, którzy też są piątą wodą po kisielu, ale jednak znacznie im bliżej do genetycznych hebrajczyków. W państwie żydowskim położonym w Palestynie rządzą aszkenazyjczycy, a sefardyjczycy są kuszim (czarnuchy) czyli ludźmi gorszej kategorii według rasizmu jaki tam panuje. Niedowiarkom polecam książki napisane przez autorów żydowskich: Trzynaste plemię ( Arthur Koestler), Pożegnanie z Izraelem, cierniem Bliskiego Wschodu (Jack Bernstein)

   Usuń
 2. Tendencja podziwiania państwa Izrael na świecie jest dość dobrze widoczna. Izrael ma również dużo wrogów by na nich pokazać swoją moc i siłę niszczenia. Dziś już nie ma państwa na świecie które by publicznie nie pochwaliło Izraela za skuteczność prowadzenia walki. Izrael otrzymuje od USA i Niemiec bardzo duże pieniądze oraz jest dozbrajane nowoczesną technologią wojskową. Miliony ludzi widzi w tym rękę Boga, że udało się Żydom odbudować swoje państwo i je obronić w okresie gdzie zostało zaatakowane przez trzy inne państwa w tym samym czasie. Izrael i Jerozolima zostały reaktywowane ale nie przez Boga tylko szatana. Tak się zaczyna wielka rozgrywka zwodzenia świata.

  OdpowiedzUsuń