poniedziałek, 31 października 2016

Czym jest Armagedon?


Powszechnie uważa się że Armagedon to wojna ludzi z Bogiem, po której rozpocznie się rząd Syna Bożego. Ja też w takim sensie często używałem te słowo, bo takie jego pojmowanie jest powszechnie zrozumiałe. Faktycznie jednak dokładna analiza 16 rozdziału księgi Objawienia prowadzi nas do wniosku, że Armagedon to nie wydarzenie tylko miejsce. Wojska zostaną zgromadzone na miejscu nazywanym Armagedon (Har-Magedon), w celu przygotowania do wojny z Bogiem, ale w tym momencie do tej wojny nie dojdzie. Chyba że prześladowanie sług pomazańcowych uznamy za wypowiedzenie wojny. Do tego celu jednak nie potrzeba gromadzić licznej armii z całego świata, czego dowodem są obecnie grasujące bandy Al-Laha. 

Przyjrzyjmy się biblijnej relacji:
Są to duchy czyniące znaki – demony, które wychodzą ku królom całej zamieszkanej [ziemi], by ich zgromadzić na wojnę w wielkim dniu Boga wszechmogącego . Błogosławiony, który czuwa i strzeże swych szat, by nago nie chodzić i by sromoty jego nie widziano. I zgromadziły ich na miejsce, zwane po hebrajsku Har-Magedon. Siódmy wylał swą czaszę w powietrze: a ze świątyni od tronu dobył się donośny głos mówiący: 
– Stało się!
I nastąpiły błyskawice i głosy, i gromy, i nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi, jakiego nie było, odkąd jest człowiek na ziemi: takie trzęsienie ziemi, tak wielkie.

Objawienie 16:14-18

Widzimy, że w tym momencie doszło do czegoś, co spowodowało wielkie trzęsienie ziemi. Czy mamy traktować to trzęsienie ziemi, jako odpowiedź Boga na zaczepkę? Nawet jeśli tak będzie, to nic nas o tym nie informuje. Wiemy tylko, że coś takiego nastąpi. To co Objawienie wyjawia dalej wskazuje na to, że Bóg uznał ten moment za odpowiedni do ukarania Wielkiego Babilonu. 

A wielkie miasto rozpadło się na trzy części i miasta narodów runęły. A Wielki Babilon został wspomniany przed Bogiem, by dać mu kielich wina – gwałtownego gniewu jego. I każda wyspa pierzchła, i gór nie znaleziono.
Objawienie 16:19

Samo zgromadzenie władców politycznych ze złymi zamiarami w okolicy Armagedonu będzie jakby wstępem do zniszczenia Babilonu Wielkiego (Wielkiej Nierządnicy). Od jakiegoś czasu dostrzegamy dużą koncentrację wojsk w tamtym rejonie czyli przy granicy Syryjsko-żydowskiej. Czy miejsce spotkania należy traktować dosłownie, czy jako metaforę? Trudno powiedzieć. Zgromadzenie całej armii świata w jednym miejscu byłoby dziwne, a może i niewykonalne, ale zwróć uwagę, że w tym miejscu i na tym etapie zgromadzają się „królowie” czyli władcy. Wojsko jest w naszym domyśle jako oczywiste skoro chcą walczyć. Proroctwo to może jednak oznaczać, że kolejna wojna na skalę całego świata zacznie się przy granicy Syryjsko-żydowskiej. 

Informacja o zniszczeniu wielkiego miast prawdopodobnie dotyczy Jeruzalem choć może też dotyczyć Wielkiego Babilonu.

A kobieta, którą zobaczyłeś jest miastem wielkim, posiadającym władzę nad królami ziemi.
Objawienie 17:18
...ale czytamy też:

A zwłoki ich [leżeć] będą na placu wielkiego miasta, które duchowo zwie się: Sodoma i Egipt, gdzie także ukrzyżowano ich Pana. 
Objawienie 11:8
Wielce prawdopodobne jest, że chodzi o dzisiejszą Jerozolimę.

To co się zacznie na tak zwanym Bliskim Wschodzie, zaowocuje, całkowitym zniszczeniem Babilonu Wielkiego. Opis jaki tym wydarzeniom towarzyszy, po wypowiedzeniu słów:

– Stało się!

… w obecnej sytuacji militarnej musi kojarzyć się ze skutkami wojny atomowej. 

Czy tak będzie? Przekonają się ci co dożyją tego momentu. Dla nas pocieszające jest to, że wszystko zacznie się daleko od nas, ale ponieważ upaść mają miasta narodów, więc mieszkańcy miast mają powód do przemyśleń. 

Wygląda na to, że Armagedon to jest miejsce w którym rozpocznie się III wojna światowa i koniec Babilonu Wielkiego. Ponieważ obecne mocarstwo anglo-amerykańskie opiera się na sile Babilonu Wielkiego, więc wydaje się logicznym wniosek,że zbiorowy atak królów na Babilon to faktycznie atak na USA i Anglię. Po tych wydarzeniach kolejną potęgą będzie Państwo Żydowskie położone w Palestynie, czyli Bestia z księgi Objawienia.

Dlaczego więc koniec rządów ludzkich nazywamy Armagedonem? Doszło do tego przez skojarzenie dwóch wersetów z księgi Objawienia 16:14,16 i 19:19. Podobieństwo tych dwóch wersetów sprawiło, że badacze Biblii uznali, że to jest to samo wydarzenie. Trudno jest ogarnąć w całości księgę Objawienia z powodu bardzo wielu symboli, które mogą być zrozumiałe tylko przy bardzo ostrożnym badaniu ich. Dopiero zrozumienie jednych proroctw pomaga w zrozumieniu kolejnych i co dziwne dzieje się to w odwrotnej kolejności niż księga jest spisana, być może to był powód dla którego tak trudno ja zrozumieć. Moje zrozumienie jeszcze nie ogarnia całej Apokalipsy, ale mam powód by dziękować Bogu i Panu naszemu Jeszu, za to co już pozwolił nam zrozumieć. 


Rozdział 16 księgi Objawienia opisuje początek III wojny światowej, która skończy się upadkiem Wielkiej Nierządnicy i początkiem samodzielnego ale bardzo krótkiego panowania Bestii.

Rozdział 17 opisuje sąd nad Babilonem Wielkim.

Rozdział 18 opisuje skutki upadku Wielkiej Prostytutki.

Rozdział 19:1-10 opisuje radość z upadku Wielkiej Nierządnicy jaka zapanuje w niebie. Wersety od 11 opisują kolejną wojnę. Jest to ta sama wojna do której demony przygotowywały ludzi w okolicy Harmagedonu (Armagedonu), a o której czytaliśmy w rozdziale 16. Wówczas plany ich zostały pokrzyżowane, ale tym razem dojdzie do starcia. Proroctwo opisuje pojawienie się Króla królów i Pana panów ze swoim wojskiem i zgromadzone pod dowództwem Państwa Żydowskiego armie całej Ziemi. Polecam zajrzeć do Apokalipsy 19:11-21, by zapoznać się z przebiegiem tej wojny i jego dramatycznym końcem.

Po tej wojnie zapanuje tysiącletni rząd nad narodami ziemskimi. 

A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina gwałtownego gniewu Wszechmogącego Boga.
Objawienie 19:15

Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Pomazańca i będą z Nim królować tysiąc lat. 
Objawienie 20:6

Żyjemy w czasach gdy możemy nie tylko zostać poddanymi Króla królów, ale także współkrólującymi z Nim.

Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie. 
Objawienie 3:21

Co się będzie działo podczas tysiącletnich rządów to już inny temat, który niebawem postaram się przedstawić.___________________
krzysztof pomazańcowy

12 komentarzy:

 1. Bardzo dobry punkt widzenia Krzysztof, że Syria może być miejscem gromadzenia wojsk by obalić USA. Być może Brexit, to kolejna sztuczka na osłabienia Brytyjczyków. Może być pokazówka i ostrzeżenia dla innych państw.

  Polecam Krzysztof, aby na przyszłość lepiej reklamować webinar. Kompletnie o nim nic nie wiedziałem. Zareklamowałbym u moich czytelników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, webinary dopiero testujemy i uczę się tego typu kontaktu, więc wolę na razie na mniejszym gronie zwłaszcza, że to jest webinar testowy czyli darmowy i mieści tylko 25 użytkowników. Obawiam się że jak go zareklamujesz to zabraknie miejsc :)
   Pozdrawiam Robercie, ty też robisz dobrą pracę.

   Usuń
  2. Możesz wrzucić lub dać linka do całości? Akurat przerwało w ciekawym miejscu :)

   Usuń
  3. Niestety wersja testowa, naszego webinaru daje możliwość nagrywania do około 30 minut, więc więcej nie mam, po zakupie abonamentu będziemy mieli możliwość nagrywania do 4 godzin. Na razie jednak testuję platformę czy aby na pewno spełnia nasze oczekiwania.

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Markusie obawiam się że nie czytałeś, ze zrozumieniem. Cały temat mówi o tym, że Armagedon to nie jest wydarzenie tylko miejsce. Dlaczego miałbyś bać się miejsca, które jest kilka tysięcy kilometrów od nas?

   Jeśli chodzi o wydarzenia, które tam się rozpoczną to gdy zaczyna się dziać podniesiemy głowy, bo zbliżać się będzie nasze wyzwolenie.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Markusie wydarzenie które masz na myśli rozegra się na całej Ziemi, a w miejscu zwanym Armagedon będzie koncentracja wojsk, która doprowadzi do upadku Wielkiej Nierządnicy, a więc wszystko wskazuje, że także Stanów Zjednoczonych.

   To wydarzenie które miałeś na myśli będzie kilka lat później i nie ma bezpośredniego związku z Armagedonem.

   Usuń
 3. Witam, troszke nie na temat ale chcialam zapytac czy udziela pan chrztu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Agnieszko, zanurzam w imię Jeszu, czyli zgodnie z Dziejami 4:12 trzymam się jedynego imienia, w którym mamy być zbawieni.

   Usuń
 4. Chcialabym jeszcze poznac Pana opinie na temat uzdrawiania i mowienia językami. Czy wedlug Pana jest to zgodne w dzisiejszych czasach z Biblią ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobry materiał. " I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka,co czynił wobec niej znaki, którym zwiódł tych co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem zostali wrzuceni do ognistego jeziora, gorejącego siarką. - Apokalipsa 19:20

  OdpowiedzUsuń