niedziela, 22 czerwca 2014

Tu wszystko jest nowe!

Ostro pracuję przy książce "Jak pomóc świadkom Jehowy poznać prawdę", więc nowego artykuły na ciekawy temat dziś nie będzie. Za to zrelacjonuję, co się dzieje. Książka ma już 185 stron i obecnie pracuję nad jej zamknięciem, czyli nad indeksem, w którym ma być spis wersetów biblijnych omówionych w książce z podaniem strony, na jakiej jest on cytowany. To bardzo żmudna praca, ale myślę, że będzie bardzo przydatna. Ten indeks powinien pomóc w szybkim odszukiwaniu materiału potrzebnego w dyskusji ze świadkami Jehowy.

Dziękuję za propozycje nowych tematów, które mi nadesłaliście. Są bardzo ciekawe, ale gdybym je teraz chciał zamieścić w książce to musiałbym nad nią popracować jeszcze kilka miesięcy. Zbyt dobre tematy mi nadesłaliście. Postanowiłem, więc że Wasze propozycje wykorzystam w przyszłych artykułach a jeśli Bóg pozwoli to nawet w kolejnej książce.

Mam nadzieję już za tydzień dać książkę do druku i wówczas od razu dam wam propozycję jej kupna, ponieważ nakład będzie bardzo mały, więc jedyną gwarancją żeby, na pewno zakupić książkę będzie wcześniejsze jej zamówienie. Dzięki temu będę wiedział ile sztuk mogę zamówić. A mam zamiar zamówić w drukarni tyle książek ile zamówicie plus 40 sztuk. Nie więcej, bo na więcej mnie nie stać finansowo a jestem przeciwny zadłużaniu się.

Proszę nie zamawiajcie już teraz książki mailowo, ponieważ boje się, że pogubię się w notatkach. Będzie lepiej jak zrobimy to w jednym momencie, gdy ogłoszę, że już zbieram zamówienia. Za tydzień startujemy.

A teraz dam Wam do przeczytania wstęp do książki, czyli coś, czego ja osobiście nigdy nie lubię czytać, bo uważam, że wstępy są najnudniejsze.

Wstęp.

Niniejsza książka jest przeznaczona dla osób, które chcą pomóc świadkom Jehowy przejrzeć na oczy, że ich religia jest tylko jedną z wielu powołujących się na Biblię i w niczym nie ma nad innymi przewagi. To jak świadkowie Jehowy tłumaczą Pismo Święte jest tylko i wyłącznie jedną z wielu opcji. Dlaczego akurat tą wersje wybrali i uwierzyli, że jest prawdą? Nie, dlatego że religia ta wyjątkowo dobrze tłumaczy nauki Chrystusa, ale dlatego że akurat przedstawiciele tej religii, jako pierwsi dostali dostęp do ich umysłów w momencie, kiedy oni sami nie posiadali żadnej wiedzy biblijnej (Łukasza 11:23-26).

Jeśli sam zmieniłeś religię po zetknięciu się z nauką innej religii to zastanów się szczerze nad tym faktem, że gdyby piersi na Twój umysł mieli wpływ zielonoświątkowcy to byłbyś dziś zielonoświątkowcem uzbrojonym w jakieś argumenty. Gdyby, jako pierwsi do Ciebie mieli dostęp adwentyści to zostałbyś prawdopodobnie adwentystą. Jeśli jednak pierwsi dopadną do Ciebie świadkowie Jehowy to ulegniesz wrażeniu, że oni posiadają wyjątkowe zrozumienie Pism. Kiedy nie masz wiedzy biblijnej padniesz ofiarą pierwszej religii, jaka podda Ciebie swoim technikom nawracania. Oczywiście bywa, że jakąś wiedzę masz lub że kilka wyznań jednocześnie rywalizuje o twoja duszę, ale to niczego nie zmienia. Jak coś jest puste to łatwo czymś to zapełnić a kto jest drugi ma już trudniej, ponieważ najpierw musi opróżnić pojemnik by go ponownie zapełnić.

Później dzieje się z Tobą to, co opisał Chrystus nasz Pan:

Mateusza 23:15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym Gehenny niż wy sami.

W jaki sposób można wyrwać się z tej pułapki? Ta książka ma Ci pomóc w zrozumieniu, że nauki świadków Jehowy nie są wyjątkowe, że jest w nich dużo nauk sprzecznych z Pismem Świętym. Nie można tego zrobić inaczej jak pokazując ci te sprzeczności byś sam je ocenił. Ta książka zawiera przykłady mijania się świadków Jehowy z prawdą biblijną a nawet ze zdrowym rozsądkiem. Iluzjonista często by zwieść widownię odpowiednio do swoich potrzeb nastawia światło ze scenicznych reflektorów. Świadkowie Jehowy tak samo zabraniają zapalania innego światła, czyli szukania wartościowej wiedzy w innych źródłach niż ich literatura. Niniejsza książka zapala bardzo silne światło i oświetla scenę z innej strony ujawniając, że to, co widzimy jest tylko złudzeniem prawdy.

Zanim poznasz prawdę musisz pozbyć się wszystkich wpojonych ci przekonań religijnych i zacząć studiowanie Pisma Świętego zupełnie od nowa prosząc jednocześnie Pana naszego o kierownictwo Ducha (Jana 3:1-8). Tak dokładnie odbywa się proces ponownych narodzin. Duch nie buduje na złych fundamentach ani też nie robi dobudówek do już istniejących przekonań.

Ta książka to zaledwie początek, w którym masz się przebudzić i zorientować, że coś jest nie tak, że droga, która podążasz nie koniecznie wiedzie do zbawienia. Jeśli uczciwie zbadasz biblijne argumenty to albo uznasz, że błądziłeś albo przeciwnie utwierdzisz się w swoich przekonaniach.

Dlaczego więc kieruję książkę do osób, które chcą pomóc świadkom Jehowy a nie do samych świadków? Ponieważ oni bez Twojej pomocy nie sięgną po tą książkę. Musisz im to w sobie tylko znany sposób ułatwić. Argumenty zawarte w tej publikacji są skuteczne gdyż dostaję listy z podziękowaniami za pomoc w przejrzeniu na oczy, ale na moją stronę trafia niewielka ilość świadków Jehowy, żeby im skutecznie pomóc trzeba znaleźć nowe sposoby dotarcia z tymi argumentami. Jeśli nie będą chcieli czytać książki to sami im przedstawcie argumenty biblijne w rozmowie. Żeby ułatwić wyszukiwanie odpowiednich tematów lub wersetów na końcu książki znajdziesz pomocna listę tematów z odnośnikami do odpowiednich stron. Zanim jednak zechcesz z tych argumentów skorzystać sam musisz je zrozumieć. Tu wszystko jest nowe i raczej nie znajdziesz tych myśli w innych książkach na temat świadków Jehowy i ich nauk.
__________________
krzysztof sługa pomazańcowy