poniedziałek, 29 listopada 2010

Nie wychodźcie poza to, co jest napisane

Świadkowie Jehowy chętnie podkreślają że w Biblii nie ma takich słów jak „trójca” i „czyściec” i mają rację. Jeśli czegoś w Słowie Bożym nie ma to znaczy że taka nauka nie pochodzi od Boga.

Każdy kto pragnie służyć prawdziwemu Bogu powinien trzyma się zasady:  "Nie wychodźcie poza to, co jest napisane" - 1 Koryntian 4:6

Oczywiście jeśli ktoś pragnie sam decydować jak służyć Bogu lub pragnie słuchać samozwańczych przywódców, pastorów i różnych grup kierowniczych np. ciała kierowniczego świadków Jehowy to w takim przypadku nie musi trzyma się Słowa Bożego wystarczy że będzie popierał swoich przewodników. Nie ma to nic wspólnego ze służbą dla Boga ale przecież każdy ma wolną wolę i prawo do wybrania takiej drogi jaka jemu odpowiada.

Dla świadków Jehowy mam więc przykrą informację otóż w Biblii nie ma takich słów jak „ciało kierownicze”. To znaczy że jest to nauka nie biblijna. Żeby uzasadnić istnienie ciała kierowniczego Towarzystwo Strażnica musi naciągać niektóre wersety tak by uzasadniały powołanie takiej grupy przywódców.

Sposób przekręcania wersetów biblijny na potrzeby dogmatu o ciele kierowniczym jest prawie identyczny jak przekręcanie wersetów na potrzeby uzasadnienia wiary w trójcę. Niestety tak jak zwolennicy trójcy fanatycznie wierzą w te przekręty tak samo zwolennicy ciała kierowniczego fanatycznie bronią swoich przewodników. 

Galatów 1: (8) Ale choćbyśmy nawet my albo choćby anioł z nieba oznajmił wam jako dobrą nowinę coś poza tym, co wam oznajmiliśmy jako dobrą nowinę, niech Będzie przeklęty.krzysztof król - napisz do mnie
Zapraszam na www.SuperFakty.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz