poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Różne źródła zakwasuKrólestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło. 

Mateusza 13:33; Łukasza 13:20,21 

Zakwas królestwa niebiańskiego jest dobry w przeciwieństwie do zakwasów pochodzących z innych źródeł.

Obłudne nauki - fałszywa miłość 

– Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. 
Łukasza 12:1

Wówczas zrozumieli, że mówił o wystrzeganiu się nie kwasu chlebowego, lecz nauki faryzeuszów i saduceuszów.
Mateusza 16:12
Dostrzegamy w dzisiejszym chrześcijaństwie kwas faryzeuszów, który polega na fałszywym eksponowaniu miłości. Obłuda która ma przykryć fałszywe nauki, wypaczające dobrą nowinę.  

zakwas kontra zakwas
ważne jest źródło 

CIENIE RZECZY PRZYSZŁYCH 

Nie będziecie składać na ofiarę pokarmową dla Pana nic zakwaszonego. Ciasta zakwaszonego ani soku nie będziecie zamieniać w dym dla Pana jako ofiary spalanej. 
Kapłańska 2:11 

To znaczy, że sposób oddawania czci bogu powinien być wolny od ludzkich dodatków, ulepszaczy, itp. Bóg wymagał by jego naród ulegał ciągłemu oczyszczaniu.

Oczyszczenie, jako nowy początek 

Przez siedem dni spożywać będziecie chleb niekwaszony. Już w pierwszym dniu usuniecie wszelki zakwas z domów waszych, bo kto by jadł zakwaszone potrawy od dnia pierwszego do siódmego, wyłączony będzie z Izraela.
Wyjścia 12:15 

Proces oczyszczania odbywał się co roku i trwał siedem dni. 

Oczyszczenie - ponowne narodzenie 

Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy, któreście popełniali przeciwko Mnie, i utwórzcie sobie nowe serce i nowego ducha. Dlaczego mielibyście umrzeć, domu Izraela?
Ezechiela 18:31 

Izrael potrzebował oczyszczenia. Jan Zanurzyciel nawoływał do prostowania drogi dla Pana i skruchy. 

Oczyszczenie - ponowne narodzenie - nowe ciasto 

Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza? Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście. Chrystus bowiem został złożony w ofierze jako nasza Pascha. 
1 Koryntian 5:6,7 

Ponowne narodzenie 

W odpowiedzi rzekł do niego Jeszu:
– Amen, amen, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi ponownie, nie może ujrzeć królestwa Bożego.
Nikodem powiedział do Niego:
– Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?
Jeszu odpowiedział:
– Amen, amen, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z tchnienia, nie może wejść do królestwa Bożego. To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z tchnienia narodziło, jest tchnieniem. Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. 
 Jana 3:3-7 

Pan nasz Jeszu w tajemniczych słowach nawiązywał do potrzeby całkowitego oczyszczenia się z dawnych wierzeń i cielesnych nawyków.

Oczyszczenie - ponowne narodzenie - nowy człowiek 

Co się tyczy poprzedniego sposobu życia - trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec nowego człowieka, stworzonego według Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej czystości.
Efezjan 4:22-24

Naukę o ponownym narodzeniu można nazwać nauką o nowym cieście, wolnym od starego kwasu. Apostołowie głosili ją podkreślając potrzebę porzucenia starego sposobu życia i odnowienie się duchem. 

Nowo narodzone niemowlęta 

Odrzuciwszy więc wszelkie zło, wszelki podstęp i udawanie, zazdrość i jakiekolwiek złe mowy, jak niedawno narodzone niemowlęta pragnijcie duchowego, niesfałszowanego mleka, abyście dzięki niemu wzrastali ku zbawieniu.
1 Piotra 2:1,2 

Pragnienie niesfałszowanego mleka, to pragnienie pokarmu wolnego od zakwasu obłudnych religii. To nas prowadzi do pytania z czyjego stołu się karmimy? Słowo Boże jest jak chleb i wiele religii wypieka ten chleb, ale na jakim zakwasie?

Uważaj na źródło zakwasu 

Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów.
1 Koryntian 10:21 

CIENIE RZECZY PRZYSZŁYCH 

I odliczycie sobie od dnia po szabacie, od dnia, w którym przyniesiecie snopy do wykonania nimi gestu kołysania, siedem tygodni pełnych, aż do dnia po siódmym szabacie odliczycie pięćdziesiąt dni i wtedy złożycie nową ofiarę pokarmową dla Pana. Przyniesiecie z waszych siedzib po dwa chleby do wykonania nimi gestu kołysania, każdy z dwóch dziesiątych efy najczystszej mąki, kwaszone. To będą pierwociny dla Pana. 
Kapłańska 23:15-17

Prorocze spełnienie

Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Tchnieniem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić. 
Dzieje 2:1-4 

Tchnienie (Duch) Święte okazało się zakwasem, który sprawił, że czysta mąka zmieszana z zaczynem 120 naśladowców pomazańcowych, cała się zakwaszał. W ten sposób dobra nowiny o królestwie i zbawieniu rozpowszechniła się na cały ówczesny świat. 

Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło. 
Mateusza 13:33; Łukasza 13:20,21 

Dziś chcąc służyć Bogu i Panu naszemu Jeszu musisz sprawdzać z jakiego stołu się karmisz, musisz uważać na zakwas obłudników religijnych i ślepych przewodników. 

Badaj zakwas czy pochodzi od Boga 

Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. 
1 Jana 4:1


____________________
Krzysztof pomazańcowy

2 komentarze:

 1. Witam. W wykladzie "w co wierzymy"mowil Pan o koniecznosci nakrywania glowy ze wzgledu na anioly. Zgadzam sie z tym.Jednak Pawel konczy swoj poglad stwierdzeniem , ze to wlosy sa okryciem glowy kobiety. Czy moglby Pan przedstawic swoje stanowisko odnosnie tego stwierdzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały wywód kończy się stwierdzeniem:
   "Może ktoś uważa za właściwe spierać się nadal, my jednak nie jesteśmy takiego zdania, ani my, ani Zgromadzenia Boże"
   A wywód o włosach to przykład, w którym Paweł wyjaśnia, że modlitwa bez nakrycia głowy jest tym samym co golenie kobiety na łyso, czyli jest hańbą dla niej.

   Usuń