wtorek, 27 września 2011

Im więcej studiuje PismaSprawa jest bardzo poważna. Im więcej studiuje Pisma tym bardziej staje się oczywistym ze świadkowie Jehowy podobnie jak faryzeusze są zwiedzeni. Świadkowie jednak o wiele bardziej.

1. Czczenie boga pod fałszywym imieniem Jehowa, co znaczy Jestem-Burzycielem (przeciwieństwo Stwórcy). A kto jest przeciwieństwem Stwórcy, jeśli nie szatan? (2Kor 11:13-15)

2. Odmowa transfuzji krwi (prowadząca do śmierci) to składanie krwawej ofiary z ludzi bogu Jehowie, czyli Burzycielowi, (co na pewno nie przyszłoby do głowy prawdziwemu Bogu) – (Jer 19:4,5)

3. Wmawianie na siłę, że Mesjasz zmarł na palu jest dla mnie wyraźnym nawiązaniem do świętych pali Baala (Baal znaczy Pan). Jest, więc to publicznym składaniem Syna Bożego na ofiarę Baalowi, (czyli faktycznie szatanowi). (Heb 6:6; 2 Kor 2:11)


Prawie cały świat naukowy zgodnie twierdzi, że Rzymianie zabijali na krzyżach jednak świadkowie Jehowy kwestionują to twierdząc, że zabijali na palach, ale co wydaje mi się godne uwagi lansują przy tej okazji słowo pal. Ciągle, więc podkreślają, że ich zdaniem Syn Boga został zabity na palu. Każdy, kto uważnie czyta Biblię wie, że słupy i pale w starożytności służyły do składania hołdu demonicznym bogom a zwłaszcza Baalowi.

Kiedy więc świadkowie upierają się by twierdzić ze Mesjasz umarł na palu to nie mogę pozbyć się wrażenia, że w ten sposób (na pewno nieświadomie sam przecież byłem świadkiem i nie miałem o tym pojęcia) składają Pomazańca w hołdzie Baalowi. O ile śmierć na krzyżu była hańbą, (ponieważ tak umierali złoczyńcy – Gal 3:13) to śmierć na palu byłaby jeszcze większą gdyż sugerowałaby zwycięstwo Baala nad Bogiem. O to Bóg składa na palu swego pierworodnego syna na ofiarę jak zwykły człowiek (Psalm 106:37; 1 Koryntian 10:20).
_________________
krzysztof król